Noční hlídač prováděl rutinní noční kontrolu areálu, když k němu u venkovního bazénu přiskočili dva maskovaní muži se zbraněmi v rukách a kuklami na hlavách. Pak ho donutili, aby je přivedl k trezoru, ale nakonec se do něj nedostali a zachytila je kamera.

Záběry z kamer

Policie po obou mužích pátrá. „Vzhledem k tomu, že byli maskovaní, tak sháníme případné svědky, kteří se mezi 01:00 a 03:20 hod. pohybovali v blízkosti plaveckého stadionu v Podolí a mohli je zahlédnout ještě před nebo po přepadení bez maskování. K objasnění případu mohou přispět například i záběry z palubních kamer vozidel, jejichž řidiči v té době projížděli okolo. Podstatné jsou v této souvislosti i ulice Na Kavčích horách, Břidlická a okolí, kde měli pachatelé činu pravděpodobně připravené vozidlo,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

„Jeden byl menší, měřil asi 168 až 170 cm a byl hubené postavy. Přes hlavu měl kuklu s jedním otvorem, přes který bylo vidět, že má oteklé oči. Mluvil česky bez přízvuku. Druhý z mužů byl vyšší a měl štíhlou hubenou asi 180 cm vysokou postavu. Přes hlavu měl také černou kuklu. Při přepadení nemluvil. Oba byli oblečení do černého a na sobě měli taktické vesty,“ doplnil Daněk. Svědci se mohou hlásit na lince 158. Pachatelům hrozí v případě dopadení až deset let vězení.