Případ se stal 11. srpna ve večerních hodinách v ulici Spálená v Praze 1 a policisté kvůli zatím marnému hledání pachatele požádali o pomoc veřejnost. Detaily zveřejnili v tiskové zprávě.

Muž si chtěl dojít na záchod, pak zničil turniket. Hledá jej pražská policie. | Video: Policie ČR

„Hledaný si chtěl takzvaně odskočit, pročež zamířil na WC v prvním podzemním podlaží nákupáku. Jakmile tem ale dorazil, zjistil, že mezi ním a kýženým cílem je překážka v podobě turniketů, které se otevíraly po vhození požadovaného obnosu,“ popsal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Na videu je vidět, že muž postupuje podle návodu. Do automatu vhodil deset korun a skleněná dvířka se mu otevřela. To však hledaný nezaregistroval a než mu vyjela stvrzenka, přístup k záchodům se opět zavřel.

„Dotyčný ale zjevně na WC chtěl za každou cenu. Zda se tam potřeboval dostat s ohledem na nutnost vykonání potřeby, nebo jen z principu, kdy za žádnou cenu nechtěl oželet investované peníze, to je otázkou, na kterou zatím neznáme odpověď,“ sdělil mluvčí Hulan.

Úhrada škody či rok ve vězení

Vypadalo to, že pak už jednal hlavní hrdina zveřejněného videa v afektu. Přistoupil k turniketu, pak se vrátil k automatu a zpět u dvířek volal o pomoc. Vzápětí se rozhodl, že prostě musí, tak turniket rozkopl a protáhl se dovnitř.

Podle Hulana tím však způsobil škodu skoro 47 tisíc korun. „Z toho důvodu událost policisté prošetřují pro podezření z trestného činu poškození cizí věci, za který hrozí dotyčnému v krajním případě trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodal policejní mluvčí.

Kriminalisté prosí o spolupráci a pokud pána na záběrech bezpečnostní kamery poznáváte, můžete informace sdělit prostřednictvím linky 158. „Samozřejmě je také stále nasnadě ta varianta, že se hledaný může přihlásit na kteroukoli policejní služebnu sám a vše vysvětlit, případně uhradit škodu,“ konstatoval Hulan.