Procházka při jednom z posledních teplých letních večerů se pro matku s dítětem proměnila ve velmi nepříjemný zážitek. Stačila chvilka nepozornosti a syn na odrážedle zmizel z parku až dolů k nábřeží Kapitána Jaroše, kam ústí Letenský tunel. Kolem projíždí spousta aut, tramvají a podél silnice vede jen úzký chodníček.

„Chlapce si naštěstí všiml kolemjedoucí cyklista, kterému bylo podezřelé, že není v doprovodu dospělé osoby. Před křižovatkou u tunelu ho dojel a převedl do bezpečí na chodník. Pak padesátiletý muž kontaktoval městskou policii,“ popsala v tiskové zprávě mluvčí pražské městské policie Michaela Teplá.

Starosta poděkoval zachránci

Strážníci pak přes vysílačky nahlásili operátoru linky 156 popis ztraceného chlapečka. „Po pár minutách hlídku kontaktovalo centrální operační středisko městské policie, že se právě ozvala zoufalá žena, které se ztratil syn v Letenských sadech,“ doplnila mluvčí Teplá.

Šťastná žena pak seběhla schody a pelášila za svým synem, aby byli opět spolu. Středeční případ zaujal - a mnohé dojal - lidi na sociálních sítích. Starosta Jan Čižinský (Praha 7 sobě) následně vyhlásil pátrání po zachránci. „Už jsem s ním elefonicky mluvil a moc mu poděkoval. Je to pan Martin Kontra. Díky, jste borec!“ napsal Čižinský na svou facebookovou stránku. V komentářích se někteří lidé nad tímto příběhem dokonce až dojímali.