Červená aerovka s registrační značkou V3382 zmizela již před více než měsícem. V úterý to uvedl Zdeněk Chalupa z policejního ředitelství pro Prahu-venkov, podle jehož slov kriminalisté doufají, že by při pátrání mohli pomoci svědci. Veterána si neznámý pachatel odvezl během noci z 1. na 2. září, kdy se vloupal do podzemních garáží v Dolních Břežanech na Praze-západ.

„Vyhlédl si historický vůz umístěný na přepravním přívěsu stříbrné barvy značky Paragan Profi PF s registrační značkou 4M1 4282, připojeným za vozidlem Škoda Octavia. Přívěs od octavie odpojil. Předtím se však do ní vloupal a z auta si odnesl stylové kožené bundy, kukly, rukavice a doplňky k jízdě veteránem, jakož i další věci,“ připomněl Chalupa bilanci zlodějova řádění. Pachatel pak podle všeho připojil ukradený přívěs i s cenným nákladem za svůj automobil – a nepozorovaně zmizel.

Pokud se zloděje podaří postavit před soud, hrozí mu trest od dvou do osmi let. Nejprve je ho ale třeba dopadnout. Kriminalisté Prahy-venkov: Jih věří, že při pátrání by mohly pomoci i postřehy všímavých občanů. „Je možné, že někdo mohl zaznamenat pohyb podezřelých osob v místě krádeže, ale i přepravovaného autoveterána – a to nejen na silnicích v okolí Dolních Břežan,“ míní Chalupa. Jakékoli poznatky k případu je možno předat na známou linku 158 nebo zavolat přímo kriminalistům na telefonní číslo 722 273 112.