První dramatický případ řešili policisté ve středu krátce po půl šesté večer, kdy byli vysláni do Divoké Šárky. Měl se zde nacházet muž, který se rozhodl skoncovat se životem skokem ze skály.

Díky tomu, že operační důstojník se sebevrahem komunikoval prostřednictvím mobilního telefonu, policisté záhy muže stojícího v těsné blízkosti okraje skalního útesu našli. Vzhledem k tomu, že se zdálo, že přijeli za méně než za pověstných pět minut dvanáct, rozhodli se okamžitě jednat.

Policisté na nic nečekali

„Policisté  z „jedničkové OHáeSky“ na nic nečekali a za použití donucovacích prostředků muže dostali do bezpečí, čímž mu zachránili život,“ řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. „Čtyřiatřicetiletého muže, který byl pod vlivem alkoholu, předali záchranářům. Následně byl převezen do nemocnice k dalšímu vyšetření,“ dodala mluvčí.

Ale služba ještě neskončila. Ve čtvrtek v půl druhé ráno se ta samá hlídka rozhodla zkontrolovat vozidlo v ulici Milady Horákové. Pro začátek byl řidič podroben testu na drogy, který ukázal, že se posilnil kokainem.

Ztratil nervy a přiznal se

Policisté pokračovali v kontrole prohlídkou vozidla a nemohli si nevšimnout jak nervózně se řidič chová a jak se snaží odvést pozornost od ledvinky, která ležela na zadním sedadle. Když hříšník pochopil, že prohrál, prohlásil: „Tak jste to našli, vždycky všechno najdete, v ledvince mám dvacet gramů kokainu.“ A nelhal. V ledvince policisté našli více než devatenáct gramů kokainu, příruční váhu a igelitové pytlíčky.

„Vzhledem ke všem těmto okolnostem putoval šestatřicetiletý muž na policejní služebnu a případ si převzali kriminalisté z oddělení drogové problematiky prvního policejního obvodu. Skutek je nyní prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což pachateli v případě odsouzení hrozí až jeden rok odnětí svobody,“ uvedla k případu policejní mluvčí.

„Řidič se bude muset navíc zpovídat z řízení pod vlivem drog. Až výsledky rozboru krve a moči ukáží, zdali to bude v rovině trestní nebo přestupkové,“dodala.