Oznámení od pozorného občana přijali operátoři linky tísňového volání. Ten upozorňoval na trojici osob, které se s největší pravděpodobností snaží ukrást motocykl zaparkovaný v ulici Vršovická. "Nejblíže místu události byli v tu chvíli policisté oddělení služební kynologie, kteří na místo dorazili během několika málo minut. Ti se po příjezdu spojili s oznamovatelem, který policistům upřesnil, kudy osoby i s motorkou odešly," informoval mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Policisté se i se psem Cannibalem tedy vydali tím směrem a zanedlouho našli v nedalekém křoví poblíž křižovatky odhozené věci pocházející zjevně z popsané krádeže. Konkrétně šlo o motorkářskou helmu, černou ledvinku a motocyklový bezpečnostní zámek, který jednoznačně nebyl otevřen klíčem, ale pákovými kleštěmi.

"V tu chvíli ale měli policisté dilema, neboť došli na křižovatku ulic Vršovická a Karpatská, kdy nebylo zřejmé, kterým směrem se hledaní vydali. Tento rébus za policisty vyřešil služební pes Cannibal. Ve chvíli, kdy se policisté chtěli vydat jedním směrem, Cannibal štěkotem avizoval směr opačný," pokračoval Hulan.

Policisté tedy dali na instinkt jejich čtyřnohého parťáka a vyplatilo se. Zanedlouho pak muži zákona doběhli trojici osob, jednoho muže a dvě dívky, které odpovídaly popisu hledaných.

"Všichni tři následně přiznali, že nejprve chtěli vzít před policisty do zaječích, neboť mají poměrně pestrou trestní minulost a za mříže se jim znovu nechce. Avšak jakmile zaregistrovali čtyřnohého ,policistu´, myšlenku na úprk okamžitě zavrhli," uzavřel mluvčí.

Zajištěný trojlístek následně skončil na policejní služebně pro podezření z trestného činu krádež. V případě, že budou její členové obviněni a odsouzeni, hrozí jim trest odnětí svobody až na dva roky. Tuto horní hranici trestu ale může jejich trestní minulost navýšit až o jednu třetinu.