Při průjezdu ulicí Kolbenova v Praze 9 si hlídka všimla jedoucího auta, jehož řidič při přejíždění do sousedního pruhu nedal znamení o změně směru jízdy a při čekání na zelenou neustále vozem popojížděl dopředu. Hlídka ho vyzvala k zastavení a k prokázání totožnosti.

"Po předložení občanského průkazu 42 letý muž strážníkům sdělil, že řidičský průkaz u sebe nemá. Protože jevil známky požití alkoholu nebo drogy, byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem, test na omamné a psychotropní látky muž odmítl. Na místo byla přivolána policie ČR, která si případ převzala k dořešení," informovala mluvčí pražských strážníků Jiřina Ernestová.

Kontrola řidičů pod vlivem. | Video: Městská policie Praha

Druhým nezodpovědným řidičem byl 23 letý muž, který v Praze 3 kličkoval po vozovce a křižovatku u Nákladového nádraží projel na červenou. "Zasahující hlídce nebyl schopen předložit žádný doklad totožnosti, dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu ukázaly hodnoty přes 2,3 a 2,8 promile. Důvodem hazardu měla údajně být nešťastná láska. Teď bude muž své chování vysvětlovat státní policii,ů doplnila.

Čivavy vyložili a nechali svému osudu

Oznámení o nálezu dvou psů v ulici Bartoňova v Praze 5 jela hlídka městské policie prověřit 24. prosince po dvacáté hodině. Na místě kontaktovala muže, který zahlédl, jak neznámá osoba vyložila z osobního auta dva psy a z místa ujela.

"Muž zajistil psy, aby neohrozili bezpečnost silničního provozu a přivolal policii. Jednalo se o hnědo-černé feny čivavy, bez tetování a čipu a bez viditelných zranění. Odchytová služba oba vystrašené psy převezla do bezpečí trojského útulku městské policie," sdělila mluvčí.

Šla pro běžky a našla krajtu

Když šla obyvatelka bytu v Bryksově ulici na Černém Mostě do sklepa pro běžky, překvapila albína krajty tmavé. Oba byli ze setkání v šoku, had výhružně syčel.

"Přivolaná hlídka společně s kolegy z odchytové služby měla co dělat, ale nakonec vše dobře dopadlo a krajta přesídlila do Útulku pro opuštěná zvířata v Dolních Měcholupech," uzavřela Ernestová.