Bylo to v noci na čtvrtek ve Vršovické ulici. Když si krátce po půl třetí v noci všiml vozu v policejních barvách, prudkým manévrem uhnul do Petrohradské. Takové zmatkování nebude jen tak, usoudili policisté – a tak se služební octavia pustila za ujíždějícím téměř čtyřapůllitrovým bavorákem.

Čtěte také: KRIMI MIX: Taxikáře bez licence prozradil dopravní přestupek

#video|7513516#

Nechyběly dramatické momenty

Docela divoce vyhlížející honička přinesla i poměrně dramatické momenty. Jeden přišel v Nuselské ulici, kde taxík jedoucí po hlavní silnici musel ujíždějícímu řidiči uhýbat až do protisměru. Na Pankráci sice bavorák na chvilku zastavil na červenou – avšak jen proto, že v tu chvíli projíždělo křižovatkou jiné auto, připomněl v pátek policista Tomáš Hulan. „Pak se směle rozjel na červenou – přímo před policisty," poznamenal.

Honička skončila na Pankráci

Poté, co si to řidič ulicí Na Strži namířil do Milevské, skončila stíhací jízda na pankráckém sídlišti. „Tam si dal dvě kolečka ulicemi K Sídlišti a Kaplická," konstatoval Hulan. V Kaplické uprchlík nakonec zastavil – a dál chtěl uhánět po svých. Motoristické zápolení s policisty se tak změnilo v atletiku.

Když ho policisté zanedlouho doběhli, došlo ještě na zápas – to už ale trvalo opravdu jen chviličku: za pomoci donucovacích prostředků byl dotyčný zadržen.

Čtěte také: Muž, který málem zvrhl kočárek, skončil v poutech