To, že parfémy nabízené jak přímo v provozovně, tak i vůně, jimiž byl doslova napěchován sklad nad ní, mají k originálům daleko, bylo podle Kurkové zjevné na první pohled. Svědčilo o tom nekvalitní provedení obalů – a mnohé také naznačoval už samotný způsob skladování. „Chybí originální visačky a loga, použité etikety a štítky se neshodují s řádným označením ochranné známky," doplnila Kurková další typické znaky pro rozpoznání padělku.

Čtěte také: Stovky padělků vůní našli celníci v parkujícím autě

V šesti provozovnách celníci odhalili nedostatky 

Ve stejné provozovně celníci dále zajistili 333 balení dalšího zboží. V tomto případě už se nejednalo o lahvičky, ale přímo o láhve. Šlo totiž o alkohol, k jehož prodeji majitelka provozovny neměla potřebná povolení. Jeho celková hodnota včetně spotřební daně podle slov Kurkové dosahuje téměř 110 tisíc korun.

Prakticky ve shodném čase se kontroly celníků v rámci akce s krycím názvem Gron zaměřily rovněž na tržnici v Libuši. Tam byly zaměřeny na elektronickou evidenci tržeb, přičemž se celníci soustředili na restaurační zařízení fungující přímo v areálu tržnice. V šesti provozovnách odhalili nedostatky – nejčastěji se jednalo o nepředložení účtenky – které se budou dále řešit ve správním řízení.