V pátek před 20.00 vyrazily policejní hlídky na základě několika oznámení od občanů, podle kterých neznámý muž napadal v parku a mezi zaparkovanými vozidly muže a ženu. Poblíž ulice Neústupného v Praze Stodůlkách nalezli policisté vážně zraněnou starší ženu a muže. Oba byli pobodáni nožem.

Zraněným byla okamžitě poskytnuta pomoc policistů i kolemjdoucích svědků. Následně byli předáni do péče záchranářů a poté převezeni do pražských nemocnic.

Podezřelý byl agresivní

Policisté zároveň ihned začali prohledávat okolí a pátrat po útočníkovi. Jejich snaha byla zanedlouho korunována úspěchem, když v blízkosti Fantovy ulice asi 400 m od místa činu, zaznamenali podezřelého muže, který byl následně i identifikován svědkem.

Vzhledem k tomu, že se podezřelý choval značně agresivně, byl policisty zpacifikován donucovacími prostředky, včetně hrozby namířenou střelnou zbraní a zajištěn. Během zákroku byl u muže nalezen nůž, kterým své oběti napadl.

Na místě zasahovalo pět posádek lékařů a záchranářů a několik hlídek Policie ČR. Motiv i okolnosti celého případu jsou nyní předmětem vyšetřování.

„V uplynulých hodinách sdělili kriminalisté osmnáctiletému muži obvinění pro trestný čin vražda ve stádiu pokusu a zároveň podali podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na jeho vzetí do vazby,“ uvedl v neděli policejní mluvčí Jan Rybanský.

„Zadržený ukrajinsky hovořící muž skončil z rozhodnutí soudu ve vazbě a k případu odmítl vypovídat. Jednou z vyšetřovacích verzí je, že útočil pod vlivem psychického onemocnění nebo drog. Muž se v České republice nachází legálně na základně platného víza,“ sdělil v pondělí mluvčí Rybanský.