Informaci potvrdil mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan: "Před devátou hodinou ráno jsme vyjížděli k mrtvé ženě v Olbrachtově ulici. Případ je předmětem vyšetřování, ale předběžně jsme vyloučili cizí zavinění. Vše nasvědčuje tomu, že šlo o sebevraždu."

"Před půl devátou ráno jsme obdrželi hlášení na tísňové lince. Mělo se jednat o pád z výškové budovy. Na místo vyjeli záchranáři i lékařská služba," popsala Pražskému deníku tisková mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Minimální šance

Záchranáři nemohli tušit, že se jednalo o pád či skok z dvacátého patra, takže šance na přežití byly minimální. "Čtyřiapadesátiletá žena utrpěla zranění neslučitelná s životem a na místě je tak vystřídal koroner," doplnila Poštová.

"Dnes ráno došlo v naší budově k tragické události. Mohu potvrdit pouze to, že se jednalo o naši zaměstnankyni. Blíže se k jejímu pádu z dvacátého patra vzhledem k policejnímu vyšetřování nemohu vyjádřit," řekl Pražskému deníku mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Podle informací z interního zdroje šlo o řadovou zaměstnankyni. "Byla to naše kolegyně. Celá tragédie nás všechny hodně zasáhla. Celý den jsme řešili, co všechno se musí stát, aby se člověk odhodlal k takovému kroku."