O tom, že u našich jižních sousedů byla v noci odcizena dodávka s připojeným přívěsem v podobě kompresoru na stříkané omítky a právě ujíždí směrem k našemu hlavnímu městu, se pražská policie dověděla ráno z Mikulova. Z tamějšího Centra policejní spolupráce koordinujícího součinnost policejních složek. Deníku to řekl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. S tím, že policejní hlídky v rámci výkonu služby pečlivě sledovaly příjezdy do Prahy směrem od jihu.

Na magistrále přeběhl všech šest jízdních pruhů

„Před devátou hodinou si bílé dodávky všimli policisté z oddělení řízení dopravy na ulici Brněnská, potažmo 5. května," konstatoval Hulan. Připomněl, že hlídka se snažila auto mířící k centru zastavit. Marně. Šofér nereagoval – a dokonce to vypadalo, že navzdory mohutnému přívěsu za zády by snad měl snahu ujíždět. Záhy ovšem musel pochopit, že zmizet nemá šanci: zastavila ho kolona. Zajel proto na benzinku, kde auto odstavil – a utíkal po svých.

Na magistrále přeběhl všech šest jízdních pruhů – přičemž se ještě snažil zastavovat auta jedoucí směrem od centra. Zřejmě si představoval, že se některého zmocní – a bude moci prchat dál. A jedno auto skutečně zastavilo! 

Dopadený muž bude předán rakouským policistům

„Dovnitř se ale nedostal, protože řidič byl uzamčen," řekl Deníku Hulan. Dotyčného tenhle vývoj situace zjevně rozlítil: praštil pěstí do předního skla, které rozbil. Pak pokračoval v útěku, ale nedostal se daleko. Zadržen byl poté, co ho zastavil varovný výstřel.

Dopadený polsky hovořící muž bude předán rakouským policistům – právě ti totiž budou případ dále řešit. Doklady napovídají, že by se skutečně mělo jednat o Poláka – podle Hulanových slov ale policisté ještě zkoumají, zda dokumenty, které předložil, nejsou kradené nebo padělané. Pro dodávku, která z celého dobrodružství vyvázla prakticky bez poškození, si odpoledne přijel do Prahy majitel.