Alespoň se to tak jeví z pohledu ostravských pořadatelů i policistů, které potížisté z Prahy pořádně zaměstnali. Během utkání sice vážnější komplikace nenastaly a fanoušci znepřátelených táborů se nestřetli - po skončení utkání ale odcházející fandové hostí demolovali vybavení a napadli ostrahu stadionu.

Řež to byla náramná ještě ve chvíli, kdy se konflikt snažili urovnat policisté přivolaní pořadatelskou službou - v sobotu kvůli příjezdu Pražanů v Ostravě skutečně nepřehlédnutelní. A zákrok se podle slov náměstka krajského policejního ředitele Tomáš Rychtara neobešel beze škod. Bez škod jak na majetku, tak i na zdraví.

„Při bezpečnostním opatření došlo k zajištění celkem 54 osob - především z důvodu poškozování majetku fotbalového stadionu, napadání ostrahy, přestupkům proti občanskému soužití. Došlo také k poškození tří služebních vozidel a k lehkému zranění pěti policistů," vypočetl Rychtar.

Přímo na stadionu se škody odhadují na třicet tisíc korun - poničeny byly součásti oplocení a elektrický rozvaděč. Policejní náměstek Rychtar podotkl, že spouštěcím momentem bylo podle jeho názoru použití pyrotechniky fanoušků Sparty vůči ostraze.

Zranění pořadatelé

„Došlo především k ručnímu napadení, ale docházelo také k přehazování předmětů přes plot; zranění utrpěli také lidé z pořadatelské služby. Jeden z policistů byl pokousán na ruce," doplnila mluvčí severomoravské policie Gabriela Holčáková.

Vyjma pokousání měly zranění na svědomí vržené láhve a kameny; nikomu se nestalo nic vážného. Většina prohřešků se podle Holčákové bude řešit jako přestupek.

Mezi půl stovkou zajištěných osob figurovali převážně fanoušci Sparty, na policejní služebně ale skončilo i několik fandů domácího celku. Ještě během noci byli zajištění propouštěni - postupně; v závislosti na tom, jak každého jednotlivce policisté vyslechli a sepsali s ním protokol.