Třiatřicetiletou podezřelou policisté na místě zadrželi. Zvěsti kolující mezi reportéry, že snad mělo jít o osobu čerstvě propuštěnou z psychiatrické léčebny či se možná jednalo o osobu procházející změnou pohlaví, protože se cítila být mužem uvězněným v ženském těle, Martínková na místě nekomentovala; neuvedla ani bližší podrobnosti o aktérkách smrtícího konfliktu, jeho příčině či dalších okolnostech.

„Vzhledem k tomu, že prošetřování je na samém prvopočátku, nelze v tuto chvíli sdělit bližší informace," konstatovala s dodatkem, že bližší okolnosti kriminalisté stále zjišťují.

Případ řeší pražská mordparta 

Potvrdila pouze, že událost od počátku řeší detektivové z takzvané mordparty. „Případ převzali kriminalisté z 1. oddělení pražského krajského ředitelství, kteří již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy – a stále zjišťují bližší okolnosti případu.

K tragické události se prostřednictvím svého twitterového účtu vyjádřil také ministr vnitra Milan Chovanec. Vyjádřil lítost a účast pozůstalým a zdůraznil, že ho kriminalisté ujistili o tom, že čin neměl nic společného s terorismem. Jednalo se tedy o běžný kriminální zločin.

Vražda za rušného dne 

Samotného provozu nákupního centra na Plzeňské ulici se vražda v jeho útrobách zásadněji nedotkla. Vozy policie i záchranářů sice před vchodem nebylo možno přehlédnout – jinak ale na většině míst pulsoval běžný ruch prázdninového odpoledne.

Bezprostředně po činu byla sice na prodejní ploše nepřístupná širší oblast – následně ale páskami a hlídkujícími policisty či strážníky zůstalo uzavřeno pouze širší okolí místa, kde pracovali kriminalisté ohledávající místo činu a policejní technici zajišťující stopy. Přímý výhled na místo tragédie byl zakryt přistaveným stojanem s oděvy nebo mu bránily regály se zbožím umístěné v okolí již před krvavým incidentem.

Čtěte také: Zkrvavená žena se stala obětí vraždy