Nic jiného by na něj zřejmě neplatilo. Nerozpakoval se totiž ukrást další auto krátce poté, co byl propuštěn z policejní služebny. Tam skončil minulé pondělí, když ho v neděli odpoledne dopadli v kradeném autě policisté v Praze. Poté, co s ním policisté krádež sepsali a byl propuštěn, rovnou se vypravil pro další auto!Sledovaný vůz

Už první dopadení bylo pro policisty pozoruhodnou akcí. Pachatel si totiž ve východočeském Chlumci nad Cidlinou vybral Suzuki Ingis, firemní auto se zabudovaným satelitním sledovacím systémem. A třebaže majitel společnosti zjistil ztrátu ze sobotní noci se zpožděním, až v neděli odpoledne, nebylo velkým problémem zjistit, kde se auto právě nachází. Díky GPS lokátoru se auto podařilo zaměřit v Nehvizdech – vzápětí se ale zase rozjelo. Podle pokynů východočeských policistů se pak vůz po honičce ulicemi metropole podařilo pražským policistům zastavit v Řepích.

Do Prahy pro auto

Muž podezřelý z krádeže byl pak převezen do východních Čech, kde ho policisté vyslechli – a propustili. Na muže, který navzdory svému mládí má už z minulosti řadu škraloupů majetkového charakteru a podle Ježkové se zapletl i s drogami, ale zadržení zjevně valný dojem neudělalo. Zatímco policisté pokračovali ve své práci na šetření případu, zloděj také pokračoval v „práci" – té svojí. Později vypověděl, že po odchodu z policejní stanice si od svého známého půjčil registrační značky a doklady a autu a vyrazil do hlavního města pro jiný vůz. Na Praze 2 se mu zalíbil Citroën AX. Auto, k němuž se hodily vypůjčené papíry.

Finta neuspěla

Právě v tomto vozidle ho policisté z Chlumce nad Cidlinou zastavili v pátek dvě hodiny po půlnoci. Šlo sice jen o běžnou silniční kontrolu – dotyčný ale pohořel jak pověstní sedláci u téhož Chlumce. Nemohl předložit požadovaný řidičák, který vůbec nevlastní, a k autu uváděl, že si ho půjčil od známého. „Abych mohl přítelkyni popřít ke svátku Valentýna," snažil se mlžit nachytaný zloděj.

Policisté se však obalamutit nenechali. Když zjistili, koho mají před sebou, bylo jim zřejmé, že je na místě důkladně prověřit vše, co se zkontrolovat dá. A podezření se záhy potvrdilo. „Registrační značka a doklady od vozidla nesouhlasily s VIN kódem. Bylo tedy zřejmé, že mladík nemluví pravdu," uvedla Ježková k tomu, co prozradilo porovnání skutečného čísla karosérie s údaji v databázích.

Další krádeže

Následovalo další zadržení, po němž se mladík doznal ještě ke dvěma krádežím aut provedeným v Praze. Odtud si podle vlastních slov odvezl Mazdu 323, která je stále v pátrání, a Subaru Impreza. Tento automobil prý odstavil v Chlumci nad Cidlinou nedaleko místa, odkud pak odjel za volantem ukradeného suzuki – vozu se sledovacím zařízením, v němžho policisté původně dopadli v Praze. V tomto případě mluvil pravdu; subaru kriminalisté skutečně našli tam, kde podle jeho slov zůstalo stát, a majitel se dočká jeho navrácení. „Všechny okolnosti týkající se všech odcizených vozidel jsou stále v šetření," připomněla policistka Ježková.

Na soud čeká za mřížemi

Mladý muž, který má v policejních evidencích již 15 záznamů,tentokrát už skončil za mřížemi. Zatímco po prvním zadržení byl propuštěn s tím, že trestní řízení bude vedeno na svobodě, nyní jižskončil ve vazbě. Zdá se tedy, že na delší čas dořídil. Pokud mu bude prokázána vina, mohl by za opakované krádeže skončit ve vězení až na pět let.