Odbor vnitřní kontroly pražské policie zkoumal incident, který se stal 5. července v kavárně na Újezdu v Praze 1. Třiatřicetiletá žena tam tehdy na toaletách napadla jí neznámou zákaznici, podle dřívějších informací ji škrtila tričkem. Útočnice poté putovala na psychiatrii v Bohnicích, přičemž lékaři údajně nedostali informaci o tom, co se v kavárně odehrálo. Pacientku zanedlouho propustili.

"Zasahující policisté pochybili tím, že aktuální situaci v kavárně nesprávně vyhodnotili. Tento postup podle všeho zapříčinil další sled předávání zkreslených a neobjektivních informací," konstatovala Zoulová. Závěry kontroly zatím nechce blíže specifikovat právě proto, že případ převezme inspekce.

Někdejší zdravotní sestra a pozdější sanitářka zaútočila v den propuštění z léčebny na Smíchově, přičemž vražednou zbraň - nůž - si opatřila přímo v prodejně s domácími potřebami. Napadená zákaznice svým zraněním na místě podlehla.

"Závěry kontrolního šetření jednoznačně ukázaly, jak závažné důsledky mohou mít pochybení jednotlivců. V tomto ohledu je nezbytné, aby se policisté z chyb druhých ponaučili a přijali taková opatření, která by podobná pochybení v budoucnu minimalizovala," vzkázal ředitel pražské policie plukovník Miloš Trojánek.

Kontrolou prochází i postup psychiatrické nemocnice, kam ministr zdravotnictví poslal expertní tým. Ředitel léčebny dříve uvedl, že ženu propustili ve stabilizovaném stavu a se stanoveným užíváním léků.