Akce, do nichž se zapojily desítky policistů různých specializací a útvarů - od místního oddělení před kriminalisty, stálou pořádkovou jednotku či pohotovostní motorizovanou jednotku až po cizineckou policii - zahrnovala plošné kontroly zaměřené nejen na uživatele drog a mladé konzumenty alkoholu, ale i na běžnou kriminalitu a dodržování magistrátních vyhlášek.

Největším „úlovkem" se stalo zadržení osoby v celostátním pátrání, k těm nejpočetnějším se řadilo sedm cizinců, kteří neměli v pořádku doklady potřebné k pobytu, a rovněž sedm mladistvých, přistižených v restauračních zařízeních při popíjení alkoholu. Smutným rekordmanem se mezi nimi stal 17letý mladík, který nadýchal téměř dvě promile.

Vypátrali i odcizený mobilní telefon

„Výsledkem je také udělení dohromady 15 blokových pokut za přestupková jednání na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi," připomněla Hana Jeřábková z ředitelství pražské policie. „Dále jsme zajistili sedm osob, jeden neplatný občanský průkaz - a vypátrán byl také odcizený mobilní telefon," poznamenala.

Celkem policisté ve středu metropole zkontrolovali 368 osob, rovných 40 objektů a desítku aut. A další obdobné akce organizované nejenom policisty z místního oddělení Krakovské prý na sebe nenechají dlouho čekat. Na různých místech hlavního města se opakují často; pomáhají totiž předcházet protiprávnímu jednání.