V inkriminovaný den před dvaadvacátou hodinou útočník po předchozí rodinné hádce nejprve zaútočil na muže, který okolo projížděl na skateboardu a skopl ho z něj. Pak ho začal honit po ulici se slovy, že ho zabije, přičemž ho častoval nadávkami kvůli jeho světlé barvě pleti.

Muži se podařilo z místa utéct, ale ještě před tím schytal několik ran pěstí. Když z místa utíkal, tak kolem něj proletěla dlažební kostka, kterou po něm útočník hodil.

Nelehký úkol pro kriminalisty

Další obětí šíleného agresora se stal náhodný kolemjdoucí čtyřiatřicetiletý muž, který ale dopadl o poznání hůře. Chlapík jej kopnul do hlavy, v důsledku čehož došlo k jeho nekontrolovatelnému pádu na zem a zranění.

Krev na místě napadení.

"Poškozený skončil po napadení v nemocnici v umělém spánku se zlomenou čelistí a krvácením do mozku. Jeho zranění si vyžádalo uvedení do umělého spánku, operaci a léčbu v řádech několika měsíců," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Na kriminalisty čekal nelehký úkol v podobě vypátrání pachatele a jeho usvědčení. Po několikatýdenní práci a skládání jednotlivých důkazů byli úspěšní a vyšetřování je nasměrovalo na konkrétního podezřelého.

Už je za mřížemi

"Čtyřiadvacetiletého muže s bohatou trestní minulostí se jim podařilo v úterý 25. září vypátrat a zadržet. Ten se u následného výslechu jako podezřelý k oběma napadením přiznal. Následně vyšetřovatel zahájil jeho trestní stíhání pro trestné činy těžké ublížení na zdraví a výtržnictví, za což mu hrozí až deset let pobytu za mřížemi," prozradil mluvčí.

Vyšetřovatel dal podnět k jeho vzetí do vazby z důvodu, aby se neskrýval před orgány činnými v trestním řízení, nepůsobil na svědky a nepokračoval v trestné činnosti. "Státní zástupce podnět akceptoval, podal návrh na vzetí obviněného do vazby, což soud dne 27. září akceptoval," uzavřel Daněk.