V pátek kolem sedmé hodiny ráno přijali operátoři linky 158 oznámení o vloupání do fitness centra v ulici Prusíkova v Praze 5. Na místě se policisté od muže, který případ oznámil dozvěděli, že při svém příchodu do provozovny ihned zaznamenal v prostorách nehorázný nepořádek, rozházené věci a rozbité vybavení.

Nabídl se, že zamete

Začal tedy procházet celým centrem, aby zmapoval situaci. Našel rozbitá zrcadla, věci vyházené z regálů a polic, stěny počmárané fixami. Jak procházel místnost po místnosti, v jednom z kumbálů objevil spícího mladíka. Majitel na nic nečekal a dotyčného v místnosti zamkl.

Po příjezdu policie a probuzení se mladý muž snažil zachránit situaci nabídkou, že ve fitku zamete. Jeho situaci nevylepšil ani fakt, že před akcí požil pervitin.

Devatenáctiletý mladík byl zadržen a převezen na policejní služebnu pro podezření z trestných činů krádež a poškození cizí věci. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Způsobená škoda je v tuto chvíli vyčíslena na víc jak dvě stě tisíc korun.