Vše začalo v Zahradníčkově ulici v Motole, kde dvě hodiny po půlnoci chtěli policisté z oddělení řízení dopravy zkontrolovat řidiče mazdy. Na signály k zastavení ale šofér nereagoval a začal ujíždět.

Křižovatkami uháněl červená nečervená – pronásledujícím policistům ovšem neuniklo, že vůz, který se jim snaží zmizet, se rozhodně nedrží ideální stopy. Policisté usoudili, že důvodem ujíždění může být požití alkoholu nebo jiné návykové látky.

Řidič mazdy se totiž opakovaně „nevešel" do jízdního pruhu, kdy jel chvíli po krajnici, či naopak přejížděl přes plnou čáru do protisměru, připomněl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

K pronásledujícím dopravákům se postupně začaly přidávat vyžádané posily z řad příslušníků pohotovostní motorizované jednotky. A nakonec spadla klec. „Vozidlo se podařilo zastavit v Bělohorské, potažmo Karlovarské ulici chvíli poté, co jeho řidič naboural do jednoho z policejních vozidel," konstatoval Hulan.

Popíjení během jízdy

Mladý řidič bez papírů byl skutečně pod vlivem alkoholu, jak policisté předpokládali. Potvrdila to dechová zkouška, jejíž první výsledek přesahoval půl druhého promile – a další testy pak ještě měly stoupající tendenci.

To by mohlo napovídat, že mladík popíjel ještě bezprostředně před jízdou, ne-li dokonce během řízení. „Celou událost nyní prošetřují policisté oddělení dopravních nehod pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," konstatoval Hulan.

Naznačil ovšem, že v průběhu prošetřování nemusí zůstat jen u jediného skutku. „Nelze vyloučit, že mladík může ve finále čelit podezření z ještě jednoho trestného činu – a to násilí proti úřední osobě," doplnil.

Čtěte také: Zapálení služebních aut dopravní policie prý byla odveta