Nyní figuruje v pátrací databázi od 10. února - poté, co utekla z povolené vycházky z diagnostického ústavu v Praze 4, kam ji poslalo rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 10. „Dívka byla v minulosti již několikrát pohřešována, jelikož utíkala z domova nebo z ústavu," připomněl v úterý Daněk.

Podle jeho slov je pravděpodobné, že se hledaná slečna pohybuje převážně v Praze 4, v okolí nuselského náměstí Bratří Synků, ale může se objevovat i na Andělu a jinde na Smíchově, na hlavním nádraží nebo v oblasti Palmovky. „Může se také pohybovat ve společnosti drogově závislých osob," doplnil policista.

close Hledaná Karolína Lančaričová. zoom_in Hubená Karolína L. vypadající spíše na 17 let měří asi 169 centimetrů; má oválný obličej, zelené oči a dlouhé hnědočerné vlasy. Před necelým rokem, kdy tuto dívku ještě postrádali rodiče, ovšem pátrací popis připomínal výšku 180 centimetrů a zdánlivý věk až kolem 19 let.

Poslední známý popis oblečení připomíná černou bundu s kapucí s kožíškem, tmavé rifle a hnědé kotníčkové boty. Jakékoli informace o hledané dívce přijme policie na lince 158.

Čtěte také: Dívka opět utekla z ústavu, kde nepobývá dobrovolně