Když do servisu v Husitské ulici na Praze 3 přišel muž v policejní uniformě s tím, že se mu v notebooku zasekla sim karta, netušil zaměstnanec opravny nic zlého. Naopak. Nechal na první pohled naprosto důvěryhodného zákazníka v prodejně samotného a s porouchaným přístrojem se přesunul dílny.

Ve chvíli, kdy opravář zmizel z dohledu, muž si začal krátit čekání důkladnou prohlídkou obchodu. Vyzkoušel uzavřené vitríny, nahlédl za závěsy, prošmejdil zásuvky. Ve výsledku ukořistil dva mobilní telefony a hotovost z pokladny. Celkem způsobil škodu za téměř třicet tisíc korun.

Kamery nezklamaly

Asi po patnácti minutách technik skončil a předal domnělému policistovi zdarma opravený notebook, protože ve své dobrotě za takovou maličkost nic nechtěl. 

"Nenechavec se nejspíš domníval, že si počíná nadmíru mazaně, ale zapomněl, jako už mnoho výtečníků před ním, na kamerový systém. Celá jeho návštěva je proto zaznamenána a policie doufá, že veřejnost pomůže s mužovou identifikací," uvedl mluvčí pražské polcie Jan Daněk..

"Díky medializaci případu se policii ozvali lidé, kteří muže v uniformě na záběrech poznali. Devětatřicetiletého podezřelého pak kriminalisté k případu vyslechli a ten se ke krádeži přiznal.  Mimo jiné uvedl, že policejní uniformu našel a po krádeži ji spálil. Také se potvrdila domněnka kriminalistů a o policistu se nejednalo. S mužem bylo zahájeno trestní stíhání pro trestný čin krádež, za což v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," informoval Daněk 22. července, tedy měsíc a půl po zveřejnění pátrání.