Na vypjatou situaci upozornil minulou středu tísňový telefonát. Policisté z obvodního oddělení v Říčanech, kteří společně s kolegy z mirošovického dálničního oddělení vyjížděli půl hodiny před půlnocí do lokality Újezd u Průhonic, přesto měli informací jen poskrovnu.

Věděli jen to, že hledají odstavený osobní vůz; hnědé auto, ve kterém se mladý muž zřejmě chce pokusit o sebevraždu. „Policisté postupně bedlivě propátrávali blízké okolí, jakož i jednotlivé ulice Újezda," konstatoval Chalupa.

Policie přivolala záchranáře 

Pět minut před půlnocí hlásila říčanská hlídka nález z ulice K Sukovu. Na jejím konci stál zaparkovaný hnědý opel. Uvnitř byl muž v bezvědomí. Nedýchal ani nereagoval na podněty.

Policisté proto přivolali záchranáře – a sami se pustili do resuscitace. Ještě než dorazila sanitka, podařilo se jim obnovit dýchání a přivést muže k vědomí. Ač už vlastně šlo o území Prahy, muže se ujali středočeští záchranáři, kteří pacienta odvezli do nemocnice.

„Včasným vypátráním, poskytnutím první pomoci, jakož i přivoláním rychlé lékařské služby se podařilo policistům zachránit mladý život," poznamenal Chalupa.

Čtěte také: Provaz sebevraha přeřízli dopraváci