Na zastávce se po jejich příjezdu nacházel už pouze muž, který nechtěl spolupracovat. Hlídka se od něj kromě toho že má žloutenku typu C dozvěděla také spoustu dalších věcí, jako třeba že jsou nevzdělaní debilové a že jim prokousne tepnu.

Zdroj: Městská policie Praha

Oznamovatel, který na mužovo chování upozornil, strážníkům ukázal na mobilu videozáznam s tím, co předcházelo jejich příjezdu. "Poté, co 37letý cizinec předložil doklady, vztáhl na jednoho ze strážníků ruku. V okamžiku byl ale zpacifikován. Porušení nařízení bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu. S ohledem na možné šíření nakažlivé nemoci byla na místo přivolána také Policie ČR," informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Od pátečního do pondělního rána řešili pražští strážníci celkem 2497 osob, které porušily mimořádná opatření. Z tohoto počtu 2144 nemělo zakryté dýchací cesty a dalších 333 lidí porušilo zákaz shlukování na veřejném prostranství.

"Dvacet osob nedodrželo nařízení týkající se opatřeních ve vztahu k provozování restaurací a obchodů. Ve 40 případech jsme museli přestupky oznámit správním orgánům. I nadále platí, že většina občanů se strážníky spolupracuje a na jejich upozornění reaguje," doplnila mluvčí.