Výtečník, který byl později identifikován jako šestadvacetiletý muž, se ve čtvrtek 9. prosince v ranních hodinách vloupal ve Vojtěšské ulici v Praze 1 do zaparkovaného auta. Z něj odcizil věci v hodnotě zhruba 30 tisíc korun a také klíčky od jiného osobního vozidla.

„Ihned po krádeži procházel ulicí a zkoušel, ke kterému autu odcizené klíče patří a ve chvíli, kdy se mu otevřelo zaparkované BMW, tak do něj nasedl a s autem za více než jeden a půl milionu korun odjel,“ informoval policejní mluvčí Richard Hrdina.

Kriminalisté začali po neznámém zloději pátrat, zajistili kamerové záznamy a podařilo se jim dohledat přibližnou polohu vozidla. Vydali se do terénu a po autě dál pátrali.

„Krátce před třetí hodinou ranní si v ulici Újezd povšimli projíždějícího vozidla, které přesně odpovídalo popisu kradeného. Jediné, co trochu nesedělo, byla registrační značka. Lustrací zjistili, že registrační značky, které byly na projíždějícím vozidle osazeny, jsou v systémech PČR vedeny jako kradené. Tím se jim potvrdilo, že se s největší pravděpodobností jedná o hledané vozidlo a z tohoto důvodu se ho rozhodli za pomoci služebního vozidla velitele policie v barevném provedení zastavit,“ pokračoval mluvčí.

Řidič začal před policisty ujíždět ulicí Milady Horákové a nedbal výzev k zastavení. Ve vysoké rychlosti nezvládl v levotočivé zatáčce na kluzké vozovce řízení a havaroval do čtyř zaparkovaných aut.

| Video: Youtube

„Policisté šestadvacetiletého řidiče a jeho spolujezdkyni za použití donucovacích prostředků zadrželi a po ošetření převezli na policejní služebnu k provedení dalších procesních úkonů. Při pozdějším výslechu se muž k oběma krádežím doznal a ukázalo se, že řídil pod vlivem drog a navíc s platným zákazem řízení až do roku 2023,“ uzavřel Hrdina.

Na muže byla uvalena vazba a čeká na soud, který ho může s ohledem na způsobení značné škody poslat až na osm let do vězení.