„Díky zveřejnění případu jsme od občanů přijali celou řadu poznatků," konstatovala Martínková. Právě poznatky od všímavých svědků napomohly tomu, že kriminalisté v pátek podezřelé vypátrali a zadrželi.

Po dvojici dívek pátrali detektivové II. obvodu pražské policie od druhé poloviny června. Tehdy se cizinec z Velké Británie po půlnoci setkal na Václavském náměstí s dvojicí dívek. Vlastně se spíš slečny setkaly s ním; samy ho oslovily ho s žádostí, aby jim koupil párek v rohlíku. Stalo se – načež se dívky svěřily, že mají problém: bydlí mimo Prahu a nemají se jak dostat domů.

Třebaže se důvěřivý muž dorozuměl jen s jednou ze slečen (druhá parťačka anglicky nehovořila), nabídl cizinec pomoc oběma. A nikoli – nedal jim peníze, jak dívky nejspíš očekávaly. Rovnou zajistil nocleh: na pokoji v hotelu, kde byl ubytován. Dokonce se kvůli návštěvnicím vzdal postele a přespal na pohovce!

Ranní probuzení ale nebylo příjemné. Hostitel zjistit, že zatímco spal, návštěvnice odešly. Bez poděkování i rozloučení – na památku si ale vzaly, co mohly pobrat: peníze, dva mobily, tablet, luxusní hodinky – hodily se jim však i dva holicí strojky a voda po holení. Vyčíslená škoda se vyšplhala téměř na 65 tisíc korun.

Čtěte také:  Za nocleh se dívky odměnily krádeží