Svědek odpoledne zavolal na tísňovou linku s tím, že u jeho auta zaparkovaného ve Vyskočilově ulici v Michli jsou dva muži, kteří se vůz snaží otevřít. Nikoho, kdo by odpovídal popisu, sice hlídka v okolí nenašla – po chvilce se ale ozval stejný muž podruhé. S tím, že dotyčné pronásleduje v ulici Na Strži. Pak už spadle klec.

Vloupání do auta. | Video: Policie ČR

Muži se přiznali, že se do aut vloupali

Zlodějské choutky oba podezřelí odmítali. „Zprvu zapírali a tvrdili, že kolem auta oznamovatele jen procházeli. Po chvilce však přiznali, že se vozidlo snažili otevřít, ale nepodařilo se jim to,“ konstatoval Rybanský. Poté následovala debata i o dalších autech. Členové hlídky věděli, že o několik hodin dříve došlo v okolí k vloupání do zaparkovaných aut, ze kterých zmizely přední světlomety a navigace. Nechali prověřit kamerové záznamy z jejich okolí – a po chvíli znali výsledek: pachateli by mohli být právě kontrolovaní muži.

Oba podezřelí, kteří za majetkovou trestnou činnost už byli v minulosti souzeni, to v tomhle momentu vzdali. Přiznali, že do aut se skutečně vloupali – a z batohů vyndali i svou kořist. Nyní je tak čeká další proces. „Jsou podezřelí z krádeže a poškození cizí věci, za což jim v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ poznamenal Rybanský.

Falešný zvuk alarmu měla na svědomí odložená kytara  Velmi neobvyklý zásah zaznamenali v noci na čtvrtek pražští policisté a hasiči. Otevírali byt v Ječné ulici, k němuž je přivolali sousedé – s tím, že se odtud vytrvale ozývá alarm. Nakonec se ukázalo, že do prázdného bytu nikdo nevnikl a poplach byl falešný. Mělo ho na svědomí vzájemné ovlivňování dvou elektronických zařízení. Včetně hudebního nástroje (na který však nikdo nehrál). O rozruch se postarala „vazbící“ elektrická kytara odložená vedle zapnutého zesilovače.

Neznámý vandal v noci poškrábal desítky aut  Značně vysoký bude zřejmě součet škod spojených s řáděním zatím neznámého vandala, po kterém pátrají policisté ze Smíchova. Hledají pachatele, který v noci na čtvrtek poničil lak desítek aut zaparkovaných v ulici Pod Tratí nedaleko terminálu u smíchovského nádraží. Na některých vozech zanechal pár škrábanců na boku či na blatníku, zatímco jinde poškodil kapotu nebo o i čelní sklo vyrýváním čar velmi systematicky. Policisté, kteří byli na poničená auta upozorněni dně hodiny po půlnoci, jich nakonec napočítali přes čtyřicet.

Agresivní cizinec usnul, sotva ukázal doklady  Nestává se běžně, aby člověk, který se předtím projevoval jako zuřivec, usnul jako špalek, sotva dojde na kontrolu jeho totožnosti. Právě to však zažili strážníci z Prahy 6, když byli ve středu dopoledne přivoláni do ubytovacích prostor vysokoškolských kolejí v Terronské ulici. S tím, že tam vyvádí opilý agresivní cizinec.
Ukázalo se, že dotyčný neplatil za ubytování, a tak vedení kolejí nechalo vyměnit zámek pokoje. To mladíka nepotěšilo: dveře poničil – a další přímo rozbil údery pěstí. Z místa činu zmizel, avšak po chvíli se ho podařilo objevit; spal ve sprchách na dlažbě. Když se ho podařilo vzbudit, hlídka mu pomohla postavit se na nohy – a odvedla ho na pokoj, aby si mohl vzít své věci. Budit ho pak bylo třeba znovu, protože při ověřování totožnosti si lehl na postel – a během okamžiku byl opět v říši snů.
Kvůli podezření ze spáchání trestního činu případ dál řeší policie. Vyčíslená škoda totiž přesáhla pět tisíc korun, což představuje hranici mezi přestupkovým jednáním a právě trestným činem.