Skutky, pro něž jsou dotyční stíháni, měly být podle Bradáčové spáchány v souvislosti s dotačními programy ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v oblasti státní podpory sportu. „Právní kvalifikace použitá policejním orgánem v usneseních o zahájení trestního stíhání není u všech obviněných osob identická,“ konstatovala Bradáčová.

Policejní operace vyvolaly značnou pozornost

Lze tomu rozumět tak, že zatímco některé ze stíhaných kriminalisté podezřívají z toho, že se nezákonně obohacovali, jiné zřejmě z toho, že jim to umožňovali. „Policejní orgán provádí domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků na řadě míst v Praze i v dalších městech,“ uvedla Bradáčová. Prohlídkou jiných prostor právníci označují razii jinde než v bytě – třeba v kancelářích.

Podle všeho s touto akcí souvisí policejní operace, které vyvolaly značnou pozornost: policisté zasahují jak na Strahově v tamějším sídle Fotbalové asociace ČR, tak i přímo v budově ministerstva v Karmelitské ulici v centru metropole.

Mluvčí potvrdili přítomnost policie

Takhle konkrétní ovšem Bradáčové nebyla – a nesdělila ani jakékoli další podrobnosti. A zatím ani nesdělí. „S ohledem na probíhající úkony trestního řízení nebudou v současné době poskytovány bližší informace,“ konstatovala vrchní státní zástupkyně.

Konkrétnější nebyli ani mluvčí fotbalové asociace Michal Jurman a ministerstva školství Jarmila Balážová. Mnoho ostatně říci nemohli. Pouze potvrdili přítomnost detektivů – s tím, že představitelé jejich institucí vyčkávají, jak se situace vyvine, a jsou připraveni poskytnout policii součinnost. Přesně takováto slova se ostatně od mluvčích v podobné situaci očekávají. Server Aktuálně.cz informoval, že policisté odvezli k výslechu i náměstkyni ministryně Simonu Kratochvílovou, která je odpovědná právě za sport. Podle informací Deníku má být vyslýchán i šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta.