Vše začalo tím, že si muž začátkem ledna tohoto roku podal inzerát na seznámení.Po několika dnech se mu ozvala žena, která o seznámení stála a sešla se s ním. Ze strany důchodce ihned přeskočila jiskra a s vidinou, že je to ta pravá, si neznámou ženu nastěhoval k sobě do bytu na Střížkově.

Hledaná žena podezřelá z podvodu. | Video: Policie ČR

Po pár dnech soužití z ženy vypadla historka, že měl její bratr autonehodu a potřebuje půjčit 150 tisíc korun. S tím zamilovaný muž souhlasil a vydali se do banky vybrat hotovost, kterou ženě dal.

O pár dní později žena přišla s další žádostí o peníze, protože jedna z účastnic dopravní nehody je zraněná a bratr ji musí odškodnit, aby neměl problémy. Muž proto vybral 240 tisíc a půjčil jí je.

Vyměníme byt

Jenže zdravotní stav ženy po nehodě se po pár dnech zhoršil a tentokrát již „přítelkyně“ potřebovala pro bratra půjčit 440 tisíc a od důvěřivce je zase dostala.  Takovýmto způsobem žena z důchodce vylákala 1 283 000 korun.

Jelikož už peníze poškozenému na účtu došly, tak „přítelkyně“ dostala nápad, že by mohli třípokojový byt na Střížkově vyměnit za menší, že jim k jejich „lásce“ bude stačit. Naštěstí k tomu nedošlo, protože se celý příběh dozvěděla příbuzná invalidního muže a zalarmovala polici. Mezi tím se ale žena, která si říkala Šárka, stačila vypařit.

"Celý případ je v tuto chvíli ze strany kriminalistů prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. V souvislosti s tím je hledaná žena, kterou zachytila při jednom z výběrů v bance kamera. Jestliže podezřelou někdo poznává, ať se ozve na linku 158," požádal na konci března veřejnost o spolupráci mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Díky medializaci případu se kriminalistům ozval muž, který podezřelou na záběrech poznal. "Jedná se o osmadvacetiletou Márii Biháryovou z Brna, na kterou je vydaný Evropský zatýkací rozkaz, příkaz k zatčení a příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody," doplnil vývoj případu mluvčí.

Žena byla totiž v minulosti odsouzena soudem v Českých Budějovicích na pět let za loupež, kterou spáchala v roce 2015 na skoro osmdesátileté seniorce. Tu oloupila za užití násilí o 15 tisíc korun. "Jestliže jste hledanou viděli, nebo víte, kde by se mohla nacházet, kontaktujte linku 158," poprosil Daněk o další kooperaci.