"Tam už poškozený nedokázal před útočníky utíkat, a proto se snažil jejich nejprve verbálnímu, a posléze i fyzickému ataku čelit tváří v tvář. Na to schytal bezpočet nejen úderů, ale i kopanců a ran skateboardy do celého těla," informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Jakmile byl napadený mladík tímto atakem paralyzován, sebrali mu hledaní dvoutisícovou hotovost a z místa utekli pryč. Kam zmizeli, to museli velice obtížně zjišťovat kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu.

Mravenčí práce

A ty v tomto směru čekala velice složitá práce, neboť museli shlédnout desítky hodin záznamů všech možných videokamer ať městského kamerového systému, tak výstupů z dalších jiných komerčních záznamových zařízení. Zároveň detektivové pátrali po možných pachatelích přímo v místě události a širokém okolí.

"Byť se jednalo o velice, dá se říci, titěrnou práci, podařilo se nakonec získat videozáznam, na kterém je jeden z podezřelých zachycen poměrně zřetelně. Nicméně i tak se do této doby ztotožnit vypátrat a zadržet tohoto mladíka a jeho souputníky nepodařilo," doplnil mluvčí.

"Proto v tuto chvíli prosíme o pomoc širokou veřejnost. Pokud mladíka na záběru bezpečnostní kamery poznáváte, znáte jeho totožnost, případně místo jeho pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158," požádal Hulan o spolupráci.

Případ kriminalisté prošetřují pro podezření z trestného činu loupež, za což hledaným, v případě vypátrání a odsouzení, hrozí trest odnětí svobody až na deset let.