„Dne 31. 12. 2018 byla ve věci podána obžaloba k Městskému soudu v Praze. Obžaloba směřuje proti devíti osobám,“ uvedl pro ČT mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala s tím, že hlavní obviněný se měl dopustit trestného činu zneužití informace a postavení v obchodním styku a ostatní jsou obviněni ze stejného trestného činu ve formě pomoci.

Kolinger údajně založil několik společností, do jejichž vedení dosadil své příbuzné a známé. Právě tyto firmy pak zakázky od Pražských služeb získaly a poté si na splnění prací najaly jiné společnosti za nižší ceny.

Jednou z firem, které Kolinger skrytě ovládal, byl podle policie Ekolion. Od PSAS získal například zakázku na zpracování plastového odpadu. Ekolion vedla Kolingerova švagrová Kateřina Korbelíková, která je také mezi obžalovanými.

Nehospodárné nakládání s penězi v PSAS odhalil podle ČT v roce 2012 hloubkový audit společnosti Deloitte Advisory. Následně PSAS ukončily spolupráci s Ekolionem. V březnu 2013 pak byl Kolinger odvolán na návrh představenstva z funkce. V roce 2014 policie provedla razii v sídle PSAS a zatkla Kolingera. Toho později propustila a byl stíhán na svobodě.