Lotyška, kterou známí oslovují Žeňa, byla v libušské ubytovně několik měsíců.  Asi měsíc před vraždou se k ní nastěhoval třiačtyřicetiletý muž. Podle svědků ho žena znala z dřívějška, pocházel totiž ze stejného města, a dokud bydlel jinde, vozila mu jídlo.

Vražda asi kuchyňským nožem

Později se ale jejich vzájemný vztah změnil a žena začala tvrdit, že jí muž krade peníze. V neděli 27. srpna 2017 konflikt vyvrcholil tím, že žena svého krajana napadla, potom co od pátku popíjeli alkohol.

Do muže opakovaně bodala, asi velkým kuchyňským nožem a mlátila ho prázdnými lahvemi od vodky. Krvácející muž dlouho ležel v posteli a vypadal, jakoby spal, pak se ale po chvilce probral. Žena ho však bodla zepředu do hrudníku.

Lotyška čeká na soud 

Podle obžaloby ženu vedl v té chvíli úmysl muže usmrtit. Probodla mu pravou plíci a poranila srdce. Stihl ještě dojít před ubytovnu a správce mu zavolal lékařskou pomoc, ovšem později zemřel na operačním sále.

Lotyška se odmítla k incidentu vyjádřit a čeká v pankrácké věznici na hlavní líčení.  Za vraždu jí hrozí 18 let vězení. V roce 2003 už byla ve své vlasti odsouzena za vraždu.