Událost se stala v pondělí 11. dubna v časných ranních hodinách na tramvajové zastávce Novoměstská radnice. Když se jeden z mužů zvedl s tím, že chce nastoupit do přijíždějící tramvaje, druhý šel v těsném závěsu za ním a od vozu ho odstrčil. Po strkanici spadl drobnější z dvojice na zem, kde ho agresor několikrát kopl do hlavy. Pak zraněnému prohledal kapsy a když nic nenašel, odešel pryč.

„Podezřelý má vyšší ramenatou postavu, a mohl by být ve věku kolem čtyřiceti let. V době útoku měl na sobě bundu ‚bomber‘ a tmavé montérkové kalhoty s kapsami po stranách a červeným pruhem. Na nohou tmavé polobotky s bílým pruhem,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Ilustrační foto.
Divoká honička po D1: Zdrogovaného řidiče nezastavil zátaras ani střelba

V souvislosti s případem pátrají kriminalisté nejen po totožnosti útočníka, ale i totožnosti svědka, který se poškozeného zastal v průběhu incidentu. „Pokud některého z nich poznáváte, kontaktujte linku 158,“ dodal mluvčí.

Kriminalisté by přivítali i další svědecké výpovědi, nebo záznamy z mobilních telefonů. V čase incidentu totiž místem projíždělo několik tramvají, jejichž cestující mohli záznamy pořídit.