Událost, která se odehrála v Horynově ulici, zrekonstruoval server Lidovky.cz na základě kamerových záznamů i výpovědí svědků. Ještě odpoledne onoho osudného dne nic nenasvědčovalo tomu, že hodinu před půlnocí dojde k hrůznému činu.

Podle Lidovek kamery nového bytového areálu s názvem Zahrady Opatov zachytily kolem druhé hodiny obviněného Jiřího N., jak jde na procházku s malou holčičkou, kterou znal od narození. S její matkou se dal dohromady, když dnes už sedmadvacetiletá žena byla těhotná. Manželé však nebyli.

Problémy s alkoholem

Žena byla v době, kdy se o dítě staral její partner, v práci. Její příchod bezpečnostní systém zaznamenal ve 22:48. O šest minut později vyběhla v šoku ven z domu a položila dcerku - v tu chvíli už bohužel mrtvou - na trávník. Policisté, kteří na místo dorazili jako první, ani přivolaní záchranáři nedokázali pomoct.

Stále není jasné, co se přesně dělo v bytě v šestém patře celé odpoledne a večer. Matka údajně našla zkrvavenou holčičku, nejčastěji se mluví o verzi, že ji Jiří N. ubodal. A pravděpodobně hrál roli také alkohol. „Problémy s alkoholem byly u něj na denním pořádku,“ řekla serveru Lidovky.cz jedna ze sousedek. Podle místních se také pár minut po vraždě vypotácel opilý ven, než ho zatkli kriminalisté.

Nenápadný ňouma

Jiří N. dosud nebyl trestaný, živil se jako jeřábník nebo řidič kamionu. Poslední dobou však byl nezaměstnaný. „Moc toho nenamluvil. Působil zmateně, takový nenápadný ňouma,“ uvedl pro Lidovky.cz technik, jenž muži v bytě několikrát pomáhal. „Většinu věcí za něj řešila slečna. Ta působila slušně,“ dodal.

Podle svědectví z domu smutku, kde k tragédii došlo, se mladý pár často hádal. Ozývaly se rány a hluk. Žena několikrát volala policii, ačkoliv zprávy o tom, že by v pondělí přes den vyrážela na místo hlídka městských strážníků se nepotvrdily. Mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová uvedla, že v březnu žádné hlášení v souvislosti s Horynovou ulicí její kolegové neobdrželi.

Zdrceni lidé po tragédii nosili před domovní vchod svíčky, plyšové hračky, kytky a vzkazy. „Ať tě anděl chrání,“ psalo se na jednom z nich. Jihoměstská majetková, která objekt spravuje, na žádost pozůstalých však během víkendu prostor uklidila. Rodina zesnulého batolete byt vyklízí a předá jej majiteli. Pro matku jsou vzpomínky příliš čerstvé a hlavně nesmírně bolestivé. Proto se tam nechce už nikdy vracet.