Části odřezaných končetin, ruky a nohy patřily čtyřiadvacetiletému občanu Běloruska Kanstantsinu Ramaniukovi, který byl zřejmě před nedávnem zavražděn. O výsledcích testů DNA, které na tuto skutečnost poukázaly, ve středuDeník informovala tisková mluvčí pražských policistů Eva Miklíková.

Jeho ruku před téměř čtrnácti dny objevili zaměstnanci třídírny odpadů v Malé Chuchli. Minulé úterý v Hostivařském lesoparku pak strážníci našli chodidlo mrtvého Bělorusa.

Prý nebyl členem ruskojazyčné mafie

„Zemřelý byl žadatelem o polický azyl a na území České republiky se zdržoval legálně. Měl vyřízen dočasný pobyt,“ uvedla Miklíková. Totožnost zemřelého cizince policisté a experti soudního lékařství z kriminalistického ústavu zjistili poměrně snadno právě proto, že byl evidován u cizinecké policie jakožto žadatel o azyl. Když zmizel, policie po něm sedmadvacátého srpna vyhlásila celostátní pátrání.

Podle Miklíkové zatím nevyšly najevo žádné indicie, které by osobu zemřelého Ramaniuka spojovaly s ruskojazyčným organizovaným zločinem. „Zatím jsme nezjistili, že by se dopouštěl jakéhokoliv nezákonného jednání nebo že by byl dokonce příslušníkem některé ze zločineckých struktur, které na území republiky působí,“ vysvětlila Miklíková.

Zemřel rukou vraha

Končetiny byly od trupu odděleny ostrým předmětem a téměř shodným způsobem. Kriminalisté se proto domnívají, že se stal obětí brutální vraždy. „Zjišťujeme, kde se zemřelý pohyboval a s kým se před smrtí stýkal. V tuto chvíli je předčasné jakkoliv spekulovat o motivu jeho vraždy,“ dodala Miklíková.