Policisté společně s psovody strážníků začali propátrávat okolí, hasiči na člunu a potápěči zase pátrali ve vodě. Bohužel právě tahle parta ohlásila nález těla – přičemž bylo zřejmé, že jakákoli pomoc už je po dvouhodinovém pátrání marná. Tragická událost nadále zůstává v šetření; přesné okolnosti úmrtí by měly osvětlit výsledky pitvy.

Na koupališti se našlo tělo mrtvého mužeÚmrtí plavce středního věku, jehož tělo oblečené pouze do plavek bylo nalezeno na přírodním koupališti v Motole, šetří od neděle pražští kriminalisté. Zda se muž utopil při koupání, nebo k tragédii došlo jiným způsobem, by měly napovědět závěry pitvy. Podle prvotního ohledání na místě nálezu se zdá, že muž mohl zemřít již někdy na počátku mimořádně horkého víkendu – je možné, že tělo leželo na místě až dva před nálezem.

Hasiči jeli prověřit i zalévání v parkuVýjezd s poněkud kuriózním nádechem zažívali v noci na sobotu pražští hasiči z centrální stanice v centru metropole. Přivoláni byli do Vyšehradské ulice, kam jeli prověřit „podezřelé syčení". Na místě zjistili, že se neodehrává cokoli nepatřičného. Syčení se opravdu ozývalo – nešlo ale o nic jiného než o zvukové projevy činnosti závlahového zařízení v parku. 

Jen o dvě hodiny dříve zažili planý poplach také hasiči z výjezdové základny v Holešovicích. Ti spěchali do Kbelské ulice, odkud byl hlášen únik plynu v okolí čerpací stanice. Podezření se naštěstí nepotvrdilo.

Řidič si nejdřív auto ničil, pak s ním nabouralOsm piv a dva jointy marihuany. Tuhle konzumaci před jízdou přiznal 25letý muž, který v noci na neděli boural v obci Tehovec na Praze-východ. Vyjel do protisměru a pak mimo komunikaci, přičemž si poničil auto nárazy do několika velkých okrasných kamenů a zastavil se až o čerpací stanici. Ukázalo se pak, že jde o stejné vozidlo, k jehož poškozování byli policisté z Říčan voláni na parkoviště v nedalekém Mukařově.

Na místě nikoho nezastihli – posléze se ale ukázalo, že vůz pod vlivem alkoholu a marihuany rozbíjel a počmáral fixem sám jeho majitel. Ten při bouračce v Tehovci, jejíž okolnosti nadále zůstávají předmětem šetření, zůstal ve značně pošramoceném voze zaklíněn a utrpěl zranění lehčího charakteru; záchranáři ho odvezli do vinohradské nemocnice v Praze. Tam byl na žádost policie proveden odběr krve – podrobit se dechové zkoušce totiž odmítl – jejíž rozbor ukáže, kolik toho muž před jízdou doopravdy vypil.