Jednoduše řečeno, vtěchto případech je to lehce nabytá kořist. Zřejmě tato úvaha vedla třiadvacetiletého muže kpodobným výpadům na vystrašené nezletilce. Naštěstí je tomu konec, protože kriminalisté zosmého pražského obvodu muže podezřelého zpřepadávání a olupování dětí vminulých dnech zadrželi.
Za tři dny byl dopaden
Procházet mezi obyčejnými paneláky může přinést ineobyčejný zážitek. Vtomto případě ale zté horší kategorie pocitů, které se nazývají strach. Ten měl toho dopoledne jistý nezletilec, který zrovna zkřížil cestu podezřelému muži, lačnému opět nějaké dítě oněco obrat.
„Dělej, dělej, dej sem rychle telefon nebo ti dám pěstí!“ vyhrožoval muž nezletilci, když ho držel zezadu za krk. Vyděšené dítě neprotestovalo, proč taky. Žádný telefon za případnou zdravotní újmu přece nestojí. Lupič se s kořistí samozřejmě spokojil a rychle zmizel vmetru stanice Hloubětín.
„Případy podobného charakteru se začaly množit, a tak jsme začali tvořit mozaiku možného pachatele. Svydatnou pomocí svědeckých výpovědí jsme pak rychle spěli ke konkrétní osobě. Už za pouhé tři dny jsme podezřelého muže zadrželi,“ informoval šéf libeňských detektivů Martin Beránek.
Mladík bude mít už docela problém, protože pobýval na svobodě spodmínečným trestem za stejnou trestnou činnost. Vsoučasnosti je muž vazebně vyšetřován a nyní mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.
Jsou mobilní telefony opravdu tak zajímavým artiklem, že kvůli nim dochází k přepadávání lidí? „Podle mého soudu jsou to takzvaně rychlé peníze. Pachatel SIM kartu zahodí, zbude mu samotný aparát a ten už jistou hodnotu má. Je to vpodstatě rychloobrátkové zboží, které udáte vprvní hospodě. Mobil za pět ivíce tisíc prodáte zhruba za polovinu, mnohdy iza méně. Pro lupiče snadno vydělané peníze,“ doplnil známý kriminalista.
Počet těchto případů se už množí. Zastavit tuto kriminalitu může jen nízká cena mobilních telefonů stejně jako nízký zájem na černémtrhu.