Neoškubal ho ale tak, jak někteří řidiči taxislužby v metropoli mají ve zvyku, tedy předražením jízdy. Kdepak. Tenhle řidič zneužil toho, že zákazník měl notně upito, a prachsprostě ho okradl. Těžko říct, co 42letému řidiči blesklo v té chvíli hlavou. Snad se spoléhal na to, že se na něj nepřijde a oběť bude vše přičítat nepřízni osudu v pátek třináctého?

Taxikáře, který se podle zjištění kriminalistů zřejmě bojí slova „poctivost“ jako čert kříže, si zákazník osudného lednového dne najal hodinu po půlnoci. Nežádal nic jiného než odvoz z centra metropole na Prahu 7. Muž za volantem měl ale jiné plány: získat mnohem, mnohem víc, než kolik se ukáže na taxametru. Pasažérovi ukradl dva mobilní telefony a také peníze, které měl zákazník u sebe. „Způsobil mu škodu za téměř 150 tisíc korun,“ konstatoval Hulan.

Kriminalisté, kteří nyní zištného taxikáře dopadli a obvinili, zjistili, že se tentokrát nenaplnilo pravidlo o tom, že příležitost udělala zloděje. Kdepak. Do stejného střetu se zákonem se tento muž dostal až v minulosti – a za krádeže byl také odsouzen.

Trest ho ale zřejmě nenapravil. Vedle 150tisícové krádeže, kterou se policejním detektivům podařilo vyřešit, má podle zjištění vyšetřovatelů na svědomí ještě nejméně dva obdobné činy. Skončil ve vazbě – a v případě odsouzení mu hrozí až pět let za mřížemi.

Auto poslouží k náhradě škody

Kriminalisté, kteří obviněnému taxikáři zabavili jeho auto, budou podávat návrh na propadnutí vozu. Taxík by pak měl být prodán, aby výtěžek pokryl škody, které jeho majitel způsobil svým obětem.