Událost se odehrála devětadvacátého srpna mezi půl třetí a půl čtvrtou ráno na trávníku poblíž ulice Nad Opatovem v Praze 4. Poškozeného zde údajně z ničeho nic napadl pro něj neznámý muž. Nejprve mu uštědřil takzvanou hlavičku, po které napadený upadl na zem. Tím ale útok neskončil. Surovec totiž své oběti uštědřil ještě několik ran pěstí do obličeje a kopanců do horní části těla.

Pachateli hrozí až 10 let v chládku

Nato sebral koženou brašnu, ve které měl poškozený krom jiného tablet, dva mobilní telefony a čtyři platební karty. Vše v celkové hodnotě téměř třicet tisíc korun. Takto obohacen odešel lupič z místa události neznámo kam.

Případ je momentálně kvalifikován jako trestný čin loupež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za tyto delikty hrozí pachateli v případě vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na deset let.

V rámci prošetřování kriminalisté zajistili několik fotografií, na kterých jsou zachyceny dvě osoby. Ty detektivové vnímají jako důležité svědky, kteří mohli popsaný incident vidět, nebo se alespoň mohli v dané lokalitě s pachatelem setkat. Policie touto cestou žádá buď přímo na snímcích zachycené muže, aby se kriminalistům ozvali, nebo každého, kdo osoby na fotografiích zná, aby poskytl informace k jejich totožnosti či místu jejich pobytu.