Hlídce, která vyrazila na místo, bylo hned zřejmé, že něco není v pořádku, vyplývá ze slov vedoucí kanceláře ředitele městské policie Ireny Seifertové. „Na dotaz, co na místě v tuto dobu dělá, nervózně odpověděl, že jde za kamarádem. Choval se však podezřele – a z kapsy vyndal několik neotevřených krabiček cigaret," připomněla Seifertová indicie, které ukázaly, že je na místě věnovat muži hlubší pozornost.

Více napověděla obhlídka okolí, při níž strážníci našli zaplněný igelitový pytel a několik velkých tašek, jež také rozhodně nezely prázdnotou. Uvnitř byly cigarety, alkohol a cukrovinky. Už tohle zjištění stačilo k tomu, aby strážníci na místo přivolali policisty. Nebylo totiž pochyb: v pytli a v taškách se nachází kořist z vloupačky.

Že takříkajíc „v pytli" je i on sám, muselo už v té chvíli být jasné i podezřelému, kterého strážníci zadrželi. Hlídka policistů pak nemusela dlouho pátrat, aby zjistila, odkud věci pocházejí – v nedaleké Rostislavově ulici našla násilně otevřenou večerku. Pak už podezřelý putoval přímou cestou do Svatoslavovy ulice. Nikoli do hajan, ale na nejbližší místní oddělení policie.