Události se daly do pohybu ve středu krátce před devátou, kdy muž zavolal na policejní tísňovou linku s tím, že v Praze 5 vidí dva zloděje vykrádající auto.

Zatímco na místo okamžitě vyjely nejbližší hlídky, operační důstojník policie zůstával v kontaktu se svědkem, který upřesňoval popis pachatelů – a přesevším průběžně hlásil, co se právě odehrává.

V reálném čase tak přímo do hlídkových vozů mířících k zásahu putovala mimo jiné informace, že cestou od vykradeného auta se pachatelé rozdělili a jeden z nich vyhodil do koše papírovou tašku.

Navigace i osobní věci

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří dorazili během pár minut, podle popisu ihned dotyčného poznali jako podezřelého muže.

„Ten se sice snažil zapírat, nicméně zanedlouho se policistům přihlásila také majitelka vykradeného vozidla, která sdělila, že krom navigace jí byla z vozu odcizena také papírová taška s osobními věcmi. Právě ta, kterou podezřelý těsně před příjezdem hlídky vyhodil do odpadkového koše," připomněla Martínková. Muž byl tedy zadržen; druhého se již vypátrat nepodařilo.

Ukázalo se, že na služebnu policisté převezli 34letého recidivistu, který už byl čtrnáctkrát odsouzen – převážně za majetkové delikty. Naposledy opustil věznici na sklonku loňského roku. Existuje velká naděje, že se za mříže opět vrátí. Byl obviněn z krádeže – a v případě odsouzení mu hrozí až pět let odnětí svobody.