Jde totiž o to zjistit, v jakém stavu dotyčný byl, když časně ráno boural na Smíchově. Na náměstí Kinských vyjel se svým BMW na zastávku autobusu, kde srazil dívku, jež nehodu nepřežila.

Videonahrávka spíše potvrzuje svědectví členů policejní hlídky, kteří Půčka kolem čtvrté hodiny, pár desítek minut před tragickou havárií, našli očividně opilého spát na chodníku, táhl z něho alkohol a po probuzení vrávoral, a spíše vyvrací tvrzení obžalovaného, že jel střízlivý (jedno malé pivo a druhé nedopité si podle vlastního tvrzení dal jen z kraje večera).

Boural prý proto, že na něj v kritický moment skočil pes, kterého měl v autě s sebou. Z místa nehody nicméně zmizel a policii se přišel přihlásit až po 16 hodinách, což také o lecčem svědčí…

Čtěte také: Zpanikařil jsem a utekl, řekl soudu řidič o smrtelné nehodě

Půček nicméně trvá na svém i po zhlédnutí videa. Takzvanou whiskovou sklenicí si prý jen přiťukl s kamarádem – ze zdvořilosti – a k obsahu přičichl, ale nepil. I dva svědci předvolaní obhajobou potvrzovali, že byl v pohodě.

V případě odsouzení hrozí obžalovanému až osm let vězení. Verdikt by mohl padnout na konci února, kdy soud také plánuje výslech posledních svědků.

Čtěte také: Kauzu smrtící nehody 'pána Smíchova' soud odročil