První ze zlodějů se nerozpakoval krást v pravé poledne. Zatržen byl poté, co jen několik minut před dvanáctou upozornil na řádění poberty telefonát svědkyně na linku 158. Pozorná žena si všimla muže, který vnikl na oplocený pozemek na Přední Kopanině a pokoušel se vypáčit okno domu. Policejní hlídce, která na místo zády dorazila, sice utekl – unikal však jen pár desítek minut. Podezřelého se podařilo zadržet díky podrobnému popisu pachatele.

Více času dokonat svůj hanebný skutek měl lapka, který se po 16. hodině vydal za kořistí do domu na Vinohradech. I v tomto případě se podezřelého podařilo dopadnout díky pomoci svědka – ten se tentokrát aktivně zapojil přímo do zadržení. Cizího návštěvníka domu v Mánesově ulici, který mu byl podezřelý, sice přímo nechytil za ruku, ale zachoval se duchapřítomně: zamkl vstupní dveře a volal na policejní tísňovou linku.

Hlídka pohotovostní motorizované jednotky pražské policie, která dorazila na místo, mohla konstatovat, že se svědek v odhadu nemýlil. Třiatřicetiletý muž, který mu byl podezřelý, skutečně přišel s nečestnými úmysly. To bylo jasné už ve chvíli, kdy ho policisté při prohlídce domu objevili v bytě s poškozenými dveřmi.

Navzdory dopadení přímo na místě činu se muž pokoušel zapírat. „Já tu čekám na kamarády,“ přesvědčoval policisty. Pouhý pohled na poničené dveře ale mimo veškerou pochybnost prokazoval vloupačku. Dotyčný se tudíž nevyhnul odvozu na služebnu.