Nedělní odpolední událost nebyla zpočátku zcela jasná. Zhruba ve čtvrt na čtyři policie požádala o součinnost záchranáře, kteří vyslali na místo činu dvě posádky, lékaře a inspektora. Mluvčí pražské záchranky Jana Poštová médiím sdělila pouze to, že muž se nachází ve velmi vážném stavu. Záchranáři jej museli připojit na plicní ventilaci. Žena byla středně těžce zraněná.

„Mezi zraněnými, kteří byli v minulosti partnery, došlo v jednom z bytů v Loosově ulici ke konfliktu. Muž se rozhodl tento spor řešit střelnou zbraní a několikrát na ženu vystřelil. Poté z bytu odešel, nasedl do osobního vozidla a v něm se pokusil o sebevraždu," uvedl v pondělní tiskové zprávě mluvčí pražské policie Jan Rybanský. V úterý ráno pak mluvčí Rybanský serverů Novinky.cz potvrdil, že muž podlehl v nemocnici těžkým zraněním.

Zdroj: Youtube

Nabourané vozidlo policisté - vybaveni neprůstřelnými vestami - našli ve vedlejší Jurkovičově ulici. Auto podle všeho narazilo do přístřešku s kontejnery, hasiči na voze provedli protipožární opatření. „V současné době je celý případ prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů vražda ve stádiu pokusu a nedovolené ozbrojování," dodal policejní mluvčí Rybanský. Podle kriminalistů muž držel zbraň nelegálně. O jaký druh se jednalo, policie však nezveřejnila.