V pondělí – ještě na svobodě – o tom, že už má do basy sbaleno, zavolal redakci televize Prima. Protože vpodvečer skutečně nastoupil, pátrání bylo ukončeno. Hledaného muže, který seděl za volantem kradeného auta, chtěli policisté minulý týden ve čtvrtek zadržet právě v Ořechu – v tamější Karlštejnské ulici, kde je kvůli rekonstrukci komunikace provoz veden kyvadlově jedním jízdním pruhem a řízen semafory.

Čtěte také: Muže hledaného kvůli loupeži viděl policista na Václaváku

Policistům se muže nepodařilo zastavit ani střelbou 

Zatýkaný muž však ujel. Prchal ve chvíli, kdy zelenou měla auta v protisměru – a přímo v zúžení se srazil s protijedoucí řidičkou. Naštěstí jí neublížil. Policistům se ho nepodařilo zastavit ani střelbou. Octavie, za jejímž volantem seděl, byla posléze zalezena až v ulici K Řece v Lahovičkách na okraji Prahy. „Notně pošramocená," poznamenal ve čtvrtek Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

O muže, který si začal odpykávat trest se zpožděním, se policie zajímá i v souvislosti s prošetřováním další trestné činnosti. Bude se také zpovídat z nehody, kterou způsobil při svém úprku – a rovněž musí vysvětlit, jak se dostal ke kradenému autu.