To se jim potvrdilo ve čtvrtek, krátce po desáté hodině, kdy při domovní prohlídce nalezli v garáži více než sto padesát kilogramů munice a šestadvacet dlouhých a krátkých střelných zbraní.

Zdroj: Policie ČR

"Na místě zákroku se nacházel i dvaačtyřicetiletý muž, kterému zbraně patřily. Ten s kriminalisty spolupracoval a veškeré zbraně, které se nacházely v objektu, dobrovolně vydal. Zbraně byly v době prohlídky nabité a nachystané k použití," informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Proč byly zbraně nabité? Nevím…

Při domovní prohlídce kriminalistům pomáhal i služební pes, který je speciálně vycvičený na vyhledávání zbraní a střeliva. Po provedení prohlídky byl podezřelý převezen na policejní služebnu. "Při výslechu muž policistům uvedl, že je vášnivý sběratel. Na dotaz, proč byly zbraně v době nálezu nabité, nedokázal odpovědět," doplnila.

 „Vášnivý“ sběratel je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Veškeré zajištěné zbraně kriminalisté odeslali na expertízu, kde se bude mimo jiné zjišťovat, zdali nebyly použity při spáchání trestného činu. Pokud by se ukázalo, že tomu tak bylo, může se okruh trestných činů ještě rozšířit. V nejbližší době kriminalisté s prověřovaným zahájí trestní stíhání, které bude vedeno na svobodě.