Jedenapadesátiletý Oldřich Konrád zastřelil v červnu 2014 muže kvůli tomu, že se s detektorem dostal do místa, kde měl uložený lup z rodinných domů. V té době měl Konrád na svědomí také postřelení jiného muže a už dříve byl odsouzen za pokus o vraždu.

Muž má dluhy 

Skutek zůstával dlouho neobjasněný, protože Konráda s jeho obětí nespojovalo vůbec nic. Policie ho pak zadržela při jednom vloupání. Za několik měsíců se přiznal ke vraždě v Klánovickém lese a kriminalisty dovedl ke své nové skrýši, kde si schovával 1,2 milionů korun v hotovosti a několik kilogramů zlatých šperků a mincí.

Konrád pro sebe doživotní trest požadoval především proto, že má dluhy. V dopise, který adresoval soudkyni, uvádí, že jeho život na svobodě vůbec nemá smysl, protože po propuštění nebude mít kde bydlet a bude muset řešit i své exekuce.

Pražský vrchní soud zamítl Konrádovo odvolání minulý týden, protože ho podávala nesprávná osoba. Podle platného trestního řádu se může v neprospěch obžalovaného odvolat jen státní zástupce nebo poškozená strana, ohledně náhrady škody. Tuto možnost už využila manželka obžalovaného a soud se tím proto bude zabývat ve středu.