Posléze se ukázalo, že se oháněl plynovou pistolí. To však v době, kdy namířenou zbraní ohrožoval své okolí i přivolané policisty z pohotovostní motorizované jednotky, nemohl nikdo tušit. Zranění, které střelec utrpěl, představuje jen velmi lehké škrábnutí na noze. Nevyžádalo si hospitalizaci, po ošetření lékaři pacienta z nemocnice propustili. Nikoli ale domů. Odvezli si ho kriminalisté, kteří se snaží zjistit všechny okolnosti jeho skutku. Ze svědeckých výpovědí vyplývá, že svou roli zřejmě sehrál fakt, že dotyčný byl vyveden z baru, ve kterém řádil i usínal – a významný podíl měl na události alkohol. Střelec byl silně opilý; v krvi mu podle dechové zkoušky kolovalo přes 2,7 promile. Zřejmě byl také rozrušen – v policejním autě se už neprojevoval jako drsňák s pistolí. Dokonce se prý v jeho očích objevily i slzy…

Pistoli neodložil

Dramatická přestřelka se přitom strhla nečekaně. Nepředcházel jí žádný vyhrocený konflikt nebo snad násilný čin. Krátce po deváté večer dostali policisté upozornění, že před jedním z podniků ve Střelničné ulici jakýsi muž ohrožuje své okolí výstřely z pistole. Hlídky, jichž kvůli závažnosti upozornění vyrazilo na udanou adresu hned několik, ho zastihly v Ládví; konkrétně v Burešově ulici. „Odhoďte zbraň," zaznívaly opakované výzvy. Marně. Střelec pistoli neodložil, naopak zamířil na policisty. Andrea Zoulová z ředitelství pražské policie Deníku řekla, že za této situace policisté přistoupili k zákroku spojnému s použitím donucovacího prostředku, přičemž 40letý podezřelý utrpěl lehké zranění. „Naše kontrolní orgány vyhodnotily střelbu jako oprávněnou," zdůraznila Zoulová, že policisté užitím zbraně proti ozbrojenci nijak nepochybili.

Agresivní pachatel

Počínání střílejícího muže nadále prověřují kriminalisté. „Podle svědků byl původně hostem baru, před kterým střílel. Tam usínal – a nějakým způsobem ho vzbudili a vyprovodili ven," shrnula policistka prvotní poznatky, které ještě bude upřesňovat další šetření. Další svědci hovoří o tom, že tento host byl problémový. V baru se prý choval agresivně, napadal ostatní hosty i pracovníky ochranky. Když byl vyveden na čerstvý vzduch, vytáhl pistoli a před podnikem začal po černých šerifech střílet.

Co přesně se odehrálo nejen před barem, ale také předtím uvnitř, policisté dále zkoumají. Pochybnosti ale nepanují v tom, čeho se střelec měl dopustit. Ještě během noci zahájil vyšetřovatel úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu výtržnictví.