Co bylo důvodem vražedného útoku, policie zatím neví. „Podle svědeckých výpovědí zatím neznámý útočník ujel v bílém voze Škoda Octavia směrem na Uhřiněves. Případu se ujali kriminalisté z oddělení vražd,“ informoval policejní mluvčí Ladislav Bernášek.

Žena ještě chvíli žila

Záchranáři se dostavili k místu tragédie jen několik minut po nahlášení události. „Žena po příjezdu zdravotníků ještě chvíli žila, ale její zranění byla neslučitelná se životem“, sdělila Jiřina Ernestová, tisková mluvčí pražské záchranky. Život pětadvacetileté oběti vražedného útoku de facto ukončily dva výstřely do hrudníku. Podle policejních zdrojů se jednalo o Češku, předpokládá se, že střelec jednal v afektu. Kriminalisté začali okamžitě prošetřovat osoby, které k zavražděné ženě měly blízký vztah a podle posledních informací jsou na stopě muži podezřelému z násilného činu.

„Máme podezření na konkrétní osobu a dále se zatím k případu vzhledem k jeho počátku nebudeme vyjadřovat,“ řekl Deníku kriminalista Josef Mareš, kterého jsme zastihli na místě tragédie. O totožnosti mrtvé ženy policie rovněž zatím mlčí.

„Neměla v minulosti trestnou činnost,“ doplnil policejní mluvčí Ladislav Bernášek. Šance na dopadení vražedného střelce jsou podle kriminalistů poměrně vysoké. Záleží jen na státním zástupci, jak rychle na situaci zareaguje a dovolí policistům zveřejnit jeho fotografii. Na území metropole se tak od začátku roku stala osmá vražda. Z toho jich kriminalisté již pět objasnili.