Po Davidovi, který vlastnil několik střelných zbraní a výbušniny, policisté pátrali. Jeho otec byl podle Hostouňských velmi tichý a slušný člověk. Chodil rád na fotbal. 

"Jeho syna jsem osobně neznal, občas jsem ho potkal. Byl to spíš tichý introvert. Vůbec si nedokážu vysvětlit, co ho k takovému činu vedlo," uvedl muž, který si nepřeje zveřejnit své jméno.

Muž ze sousedství střelce vůbec neznal. | Video: Deník/ Kateřina Nič Husárová

Jak uvedla sousedka, která krátce bydlí hned naproti domu, kde se ráno tragédie odehrála, mladého muže ani nikoho z rodiny neznala. "Jsem v šoku, ale vůbec jsem ho nevídala," uvedla žena. 

Podle starosty Hostouně Martina Krátkého bydlela rodina v obci už dlouho. "Byli to starousedlíci. Byla to bezproblémová rodina, nikdy jsme s nimi nic nemuseli řešit," vyjádřil se Martin Krátký. 

Do hospody na Kyrově v Hostouni zřejmě táta ani syn nechodivali, poněvadž hostinský, který zde působí asi rok tvrdí, že o nich vůbec neví. "Asi tu nikdy ani nebyli," uvedl muž s tím, že se k případu dál vyjadřovat nebude. 

Ani ředitelka místní základní školy Milena Filikarová Davida K. nezná. "Do školy k nám narozdíl od své sestry nechodil, ale bylo o něm všeobecně známo, že byl výborný student," vyjádřila se ředitelka. 

V Hostouni evakuovali nejblišší okolí domu, ve kterém střelec bydlel:

Policejní zásah v Hostouni. | Video: Deník/Radek Cihla

Rodilý Hostouňák M.V. znal rodinu povrchně. Táta byl tišší, občas přišel na fotbal, kluka znal ale jen od vidění a nijak ho ani nevnímal. Prý se do Hostouně přistěhovali někdy před třiceti roky. 

Pan Z.Z. řekl Kladenskému deníku, že se střelcem jezdil ještě před rokem jeho syn autobusem do Prahy, kde studoval matematiku a fyziku. Blíže ho však neznal. Když byl vrah viděn v obci, tak se často a rád bavil s holkama jako jiní kluci, nijak nevybočoval. 

Z Hostouně pocházel i jiný známý český vrah - David Lubina. Ten v roce 2005 zastřelil střihače TV Nova Michala Velíška. Ten chtěl na Karlově náměstí v Praze pomoci ženě, kterou Lubina ohrožoval střelnou zbraní. U soudu tehdy dostal 25 let vězení.

Policisté navíc prošetřují i možnost, že David K. je právě tím vrahem, který před týdnem zabil muže a jeho dvouměsíční dceru v Klánovickém lese. Na místě, kde se David Lubina po vraždě v Praze ukrýval.